Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd NullPointerException - przy wywołaniu funkcji
01-08-2015, 11:09 AM
Błąd NullPointerException - przy wywołaniu funkcji
Proszę o pomoc w znalezieniu błędu. Do tej pory wszystko było dobrze, aż do momentu kiedy zacząłem pisać funkcję dodaj_kontakt(). Piszę coś w rodzaju telefonu na konsolę. Niestety cofnąć nie mogę do stanu kiedy było dobrze. Pogubiłem się chyba.
Nie używam na razie polimorfizmu, choć pewnie dałoby radę, ale jeszcze nie ogarniam tego do końca.
Proszę na razie tylko o pomoc w znalezieniu błędu.
W załączniku zamieszczam archiwum zip w którym jest folder z plikami od tego projektu. Piszę w eclipse.
I jeszcze jedno. Jak ktoś spojrzy na te kody. Czy da się zrobić tak, żeby funkcje PodajNumer() z klasy classKontakt przenieść do klasy classCzynności, ale żeby classKontakt miał również dostęp do tej metody? Bo w zasadzie ta metoda powinna być w classCzynności. Podawanie numeru to jakaś czynność, więc chciałbym to przenieść ponownie do classCzynności, ale wtedy classKontakt nie ma dostępu.
Jakieś rady też mogą się przydać. Będą mile widziane.

Załączone pliki
.zip  telefon_java.zip (Rozmiar: 9.49 KB / Pobrań: 1)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-08-2015, 04:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2015 04:49 PM przez lolo.)
RE: Błąd NullPointerException - przy wywołaniu funkcji
Proponuję wrócić do pierwszych lekcji nauki programowania gdzie jest napisane, żeby nie używać polskich znaków w nazwach zmiennych, metod, klas itp.
Może wtedy ktoś się skusi na spojrzenie na Twój kod.

GG: 2802571
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości