Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego Java?
02-09-2012, 09:00 PM
Dlaczego Java?
Witam,
pomysł jest taki: przedstawiamy tu dlaczego zaczeliśmy się uczyć Javy, dlaczego akurat tutaj (JavaStart) i możę co chcemy osiągnąć. Piszę to, bo niektóre historie mogą być śmieszne lub ciekawić kogoś. Nie trzeba być studentem informatyki żeby pisać coś fajnego Tongue

Cześć jestem Jantek i na Jave padło, z dwóch powodów - jeden jest taki że dość dawno temu zacząłem grać w niezbyt atrakcyjną graficznie, ale megawciągającą gierkę o nazwie Minecraft którą zacząłem "zjadać" z każdej strony, a jedna z nich to były modyfikacje których napisałem kilka. Byłem zachwycony logicznością programowania w Javie, a wkońcu powiedziałem sobie że muszę się nauczyć w czymś programować i wreszcie zrobić coś pożytecznego, a padło na Jave ze względu na wieloplatformowość, wyżej wspomnianą logiczność i łatwość w nauce. Po za tym byłem wcześniej oswojony trochę z nią właśnie modami do wyżej wspomnianego Minecrafta. Drugi powód jest taki że miałem chęć posiadania jakichś fajnych gier na komórkę za darmo, a dzisiaj każdy Tetris (chwała jego twórcy!) jest sprzedawany za majątek.

Jestem jeszcze w gimnazjum, ale nie znaczy to że jestem absolutnym słomiany zapałowcem i że nie potrafię nic napisać Wink Na wiek nie zwracajcie uwagi ;-)

Dlaczego trafiłem na JavaStart? No cóż... Trzy litery wszystko wyjaśniają - SEO Big Grin
Pozdrawiam Jantek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-10-2012, 01:08 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2012 01:09 AM przez Sławek.)
RE: Dlaczego Java?
Ja wcześniej miałem styczność z C++ i Pascalem - oba nie przypadły mi specjalnie do gustu. Wiedziałem, że na PWR gdzie wybierałem się na studia czekała na mnie Java, więc zacząłem się jej po prostu odpowiednio wcześniej uczyć. Później dowiedziałem się, że Android to też Java, że w Javie robi się aplikacje webowe i rynek pracy w tym segmencie jest dosyć bogaty.
...a ostatecznie i tak zostałem SEOwcem Wink ale Java pozostaje moją drugą miłością.
02-18-2012, 07:41 PM
SEO to zloTongue
Plany na przyszlosc zdecydowanie wiaze z programowaniem i chcialem sie nauczyc czegos nowego. Zastanawialem sie nad C++ i Java. Ostatecznie wybralem Jave ze wzgledu na jej rosnaca popularnosc.
02-20-2012, 12:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-20-2012 12:08 PM przez Witek.)
Witam
Od niedawna zacząłem interesować się również C# ponieważ w mieście, gdzie mieszkam nie ma zapotrzebowania na programistów Javy, ale jest zapotrzebowanie na programistów C#, drugi powód to taki, że C# jest bardzo podobny do Javy i nauka tego języka nie będzie sprawiała większych trudności. Dlatego ja postawiłbym na C# z ASP.NET, ale wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam

http://www.csharpprogramowanie.republika.pl/
02-20-2012, 10:09 PM
Witam
Na studiach (które skończyłem ok 6 lat temu) miałem Delphi, C++ i Visual Basic dla MS Office, ale nie byłem pilnym uczniem i skończyłem je ze średnią średniąTongue. Poza VB nic mi nie wchodziło do głowy, a do C++ wręcz się zraziłem.
Nie jestem programistą, ani moja praca nie wiąże się w żaden sposób z informatyką mimo, że korzystam w niej z komputera.
Któregoś pięknego dnia (ok. trzy lata temu) stwierdziłem jednak, że mógłbym nieco uprościć życie sobie i kolegom z pracy, gdybym napisał stosowny programik. Zrobiłem drugie podejście i zacząłem naukę na nowo, ale już w domu. Po dłuższym namyśle zdecydowałem się na C++ i bibliotekę wxWidgets i w niej rozwijam swój programik. I tak kodowanie z próby ułatwienia sobie życia przerodziło się w hobby.
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł kolejnego programu, który mógł by mi się przydać w pracy, ale tym razem chcę go napisać właśnie w javie. Postanowiłem poznać kolejny język, po za tym liczę na to, że poznanie rozwiązań stosowanych w jednym, pomoże mi w bieglejszym używaniu drugiego. Przykładem mogą być wzorce projektowe, które moim zdaniem szerzej i jaśniej omawiane są w javie niż c++.
Może kolejny pomysł zrealizuje jeszcze w innym języku.Big Grin
01-03-2014, 08:23 PM
witam,

Moim powodem jest chec tworzenia czegos inspirujacego co moze byc stosunkowo lawo przedstawione dla wielu ludzi, wieloplatformowosc javy daje ta mozliwosc.
01-03-2014, 09:02 PM
c++ również może być wieloplatformowy jak nie będziesz używał funkcji specyficznych dla danego systemu operacyjnego. jednak jak zaczniesz tworzyć aplikacje w VS to tylko na Windowsie będzie chodzić.
Tak samo jeśli zaczniesz używać w Javie jakiś specyficznych class dla Windowsa to nigdzie indziej tego nie odpalisz.

GG: 2802571
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości