Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga Javy, czego się uczyć i w jakiej kolejności?
02-14-2015, 02:46 PM
Droga Javy, czego się uczyć i w jakiej kolejności?
Hej,
jakiś czas temu zacząłem przygodę z javą. Ogarnąłem jakieś tam podstawy, które i tak muszę powtórzyć(miałem dłuższą przerwę). Będę celował w programowanie back-endowe, bo do front-endu się nie nadaje. I tu w zasadzie mój lekki problem. Wszędzie trafiam w tutorialach na grafike, co bym chciał zminimalizować do minimum lub nawet całkowicie się pozbyć. Odrzuca mnie w tutorialu kilka godzin siedzenia i ustawiania przycisków na programie okienkowym, odczytywania ruchów myszy czy klawiatury, kiedy chciał bym się nauczyć więcej javy od strony chociażby serwerowej. Ale... Nie do końca wiem co dalej. Część tutoriali kończy się w ogóle w tym momencie, po poznaniu podstaw i kilku pierdół. Część kieruje się na przykład konkretnie w kierunku gier, tutaj dalej wchodzi w to grafika i można powiedzieć, że front-end. Więc, czego mam się uczyć? Za jakim tutorialem podążać? Co mogę pominąć w całości lub częściowo? Jakieś rady?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-20-2015, 07:54 AM
RE: Droga Javy, czego się uczyć i w jakiej kolejności?
przy programowaniu, tym bardziej back-endu odradzam jakiekolwiek pomijanie. Rozumiem, że masz ogarnięte zasady projektowania apek i wzorce projektowe? tak czy siak frontem też będziesz musiał się zająć, no chyba, że masz do dyspozycji kolegę frontendowca Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości