Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dylemat
01-03-2014, 08:41 PM
Question Dylemat
Mam wielki dylemat i potrzebuje porady.

Niemam zadnego doswiadczenia w programowaniu,
niebrakuje mi jednak kreatywnosci i checi wiec rozpoczelem proby nauki programowania, Java jest wyborem ze wzgledy iz slyszalem ze po pierwsze jest stosunkowo latwa do opanowania i gdy naucze sie poruszac w Java to pozostale jezyki OOP rowniez szybko opanuje.

moj dylemat jest jednak w tym ze
- mieszkam w UK i znam angielski na poziomie wystarczajacym do rozbudowanej codziennej komunikacji jednak przy nauce dziedziny programowania nie czuje sie zbyt swoboodnie i pomyslalem o poszuknaniu pomocy wsrod Polakow z oczywitego powodu jako ze w jezyku Polskim jest mi zdecydowanie latwiej rozmawiac.
- czy jest jakas ruznica w tym ze uczyl bym sie Java od was by moc pisac i docelowo pracowac w Java np w UK??
czy powinienem jednak poszukac odpowiedniego forum i rozwijac sie w tej dyscyplinie w jezyku Angielskim? bynajmniej probowac?

rowniez przepraszam bardzo za brak polskiech znakow Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 08:51 PM
RE: Dylemat
Raczej nie będzie, żadnej różnicy czy będziesz się uczył z polskich stron czy z angielskich. Jednak na angielsko języcznych z pewnością znajdziesz więcej kursów, lepszych i z lepszym wsparciem.
Zastanawia mnie jaką obecnie wykonujesz pracę w UK?

GG: 2802571
01-03-2014, 09:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2014 09:20 PM przez Red_rezo84.)
(01-03-2014 08:51 PM)lolo napisał(a):  Raczej nie będzie, żadnej różnicy czy będziesz się uczył z polskich stron czy z angielskich. Jednak na angielsko języcznych z pewnością znajdziesz więcej kursów, lepszych i z lepszym wsparciem.
Zastanawia mnie jaką obecnie wykonujesz pracę w UK?

Obecnie pracuje jako rodzaj kontrolera jakosci pracy w magazynie duzej sieci supermarketow. Wczesniej pracowalem na wielu innych pozycjach w bardzo roznych dziedzinach. Wyjechalem do UK w 2007 3lata po ukonczeniu technikum handlowego, w Polsce najzwyczajnie niezabardzo udawalo mi sie z praca plus mialem tez pewne bardziej prytawtne pobudki.
Calkiem zapomnialem o moim glownym powodzie "dylematu" ktory powstal przy pierwszej lekcji Java Smile mianowicie w opcji Package wpisane jest

pl.javastart.first

gdzie ja mam Angielsko jezyczny windows i eclipse z Engilsh mirror
wiec zanim przejde do kolejnego kroku pomyslalem ze musze to wyjasnic sobie czy ma to jakies znaczenie czy nie.
Smile
01-03-2014, 09:49 PM
Tego na razie w ogóle nie musisz pisać. W małych projektach to jest nie potrzebne.

GG: 2802571
02-06-2014, 10:06 PM
Angielski jest niezbędny żeby pracować jako programista.
Uczyć się możesz z polskich materiałów, np JavaStartu, ale w dłuższej perspektywie zobaczysz, że nawet wpisanie odpowiedniego pytania po angielsku w Google zwróci dużo ciekawsze odpowiedzi niż polskie odpowiedniki
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości