Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program "Quiz"
11-12-2014, 08:02 AM
Program "Quiz"
Cześć,

Chce napisać program, który będzie przypominał quiz. Program będzie zadawał 5 pytań w losowej kolejności, każde pytanie będzie posiadało 3 odpowiedzi ( tylko jedna poprawna ) również w losowej kolejności bez powtórzeń

Pytania i odpowiedzi chce umieści w tablicy test[j][i] np.
test[0][0] pytanie 1
test[0][1] odp.1
test[0][2] odp.2
test[0][3] odp.3

napierw losuje po "j" nastepnie po "i"

Chciałbym się dowiedzieć czy mój tok myślenia jest poprawny? Nie liczę tu na jakiś gotowy kod bo chce sam zmierzyć się z programem, który chciałbym później rozbudowywać.

Drugie moje pytanie jest takie, jak mam przypisać poszczególnym odpowiedziom wartości aby na koniec wyświetlało się ile pkt się zdobyło

pozdrawiam,
Damian
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 05:25 PM
RE: Program "Quiz"
(11-12-2014 08:02 AM)damianek-91 napisał(a):  Chce napisać program, który będzie przypominał quiz. Program będzie zadawał 5 pytań w losowej kolejności, każde pytanie będzie posiadało 3 odpowiedzi ( tylko jedna poprawna ) również w losowej kolejności bez powtórzeń

Pytania i odpowiedzi chce umieści w tablicy test[j][i] np.
test[0][0] pytanie 1
test[0][1] odp.1
test[0][2] odp.2
test[0][3] odp.3

napierw losuje po "j" nastepnie po "i"

Chciałbym się dowiedzieć czy mój tok myślenia jest poprawny? Nie liczę tu na jakiś gotowy kod bo chce sam zmierzyć się z programem, który chciałbym później rozbudowywać.

Nie bardzo rozumiem Twój tok rozumowania. Najpierw chcesz wylosować pytanie. A później czy najpierw pokaże odp 1, pytanie, odp 2, odp 3?

(11-12-2014 08:02 AM)damianek-91 napisał(a):  Drugie moje pytanie jest takie, jak mam przypisać poszczególnym odpowiedziom wartości aby na koniec wyświetlało się ile pkt się zdobyło

Możesz np. stworzyć drugą tablicę gdzie będą przypisane wagi poszczególnych odpowiedzi albo w tej twojej tablicy test trzymać informacje o wagach odpowiedzi. Możliwości jest wiele.

GG: 2802571
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości