Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program pomija wczytywanie i wyświetlanie niektórych zmiennych String
12-29-2014, 09:33 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-29-2014 09:37 PM przez adrian.lodz.)
Program pomija wczytywanie i wyświetlanie niektórych zmiennych String
Witam.
Mam problem z wczytywaniem danych typu String.
Problem jest podobny do wersji kiedy najpierw wczytuje się liczbę a potem tekst, czyli pomija którąś zmienną, ale wszystkie zmienne są typu String.
Nawet jeśli wykombinuje jak wczytać wszystkie zmienne przez nextLine(), to i tak nie wyświetla mi później wszystkich zmiennych przez obiekt klasy.
Po użyciu next(), wczytam wszystko ale po jednym ciągu na zmienną bez spacji i wyświetli wtedy dobrze, ale potrzebuje użyć nextLine().
W C++ jest coś takiego jak cin.clear() i cin.sync() do czyszczenia bufora. A w Javie jest coś w tym rodzaju?
Główny plik jest w załączniku. Na pewno nie ma żadnego błędu w plikach klas, więc załączam tylko główny plik.

Załączone pliki
.txt  publikacje.txt (Rozmiar: 1.16 KB / Pobrań: 5)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-29-2014, 10:40 PM
RE: Program pomija wczytywanie i wyświetlanie niektórych zmiennych String
1. Nie wiem skąd wziąłeś funkcję NextLn()
2. Jeśli użyć w klasie, która podałeś tylko funkcji NextLine() to dane są pobierane właściwie i wpisywane do zmiennych. Jeśli Ci później obiekt Twojej klasy źle wyświetla dane to błąd masz w przypisaniu do swojej klasy lub zwracaniu przez nią danych.

GG: 2802571
12-30-2014, 10:29 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-30-2014 10:50 AM przez adrian.lodz.)
RE: Program pomija wczytywanie i wyświetlanie niektórych zmiennych String
Sorki. Źle przepisałem do txt. Miało być nextLine(). Literówka. W kodzie Java mam nextLine();
Co do pozostałego kodu, to mam napisane według kodu który znalazłem na jednym z kursów w internecie. Mam 3 klasy, z czego jedna jest nad klasą dla pozostałych dwóch. A co do pobierania to wydaje się że właśnie problem jest z właściwym pobieraniem.
Jak mam np. taki fragment kodu:
Kod:
System.out.println("Podaj Tytuł książki:");
            Tytuł=odczyt.nextLine();
            System.out.println("Podaj Autora książki:");
            Autor=odczyt.nextLine();
            System.out.println("Podaj ISBN książki:");
            ISBN=odczyt.nextLine();
            Lektura=new Książka(Autor,Tytuł,ISBN);
            System.out.println(Lektura.KsiążkaGetInfo());
            break;
To wyświetla mi od razu dwie linijki, dwa zapytania, zamiast pojedynczo:
"Podaj Tytuł książki:
Podaj Autora książki:"
Dobra. Znalazłem problem.
Zapomniałem kompletnie o tym, że przed wpisywaniem zmiennych String w switchu, przed samym switchem jest pobierana zmienna int.
Wiedziałem odgórnie że są z czymś takim problemy, ale sam zapomniałem o tej zmiennej int. To ona mi psociła. Problem się rozwiązał.
Można zamknąć temat, chociaż nie wiem jak to się tu robi, więc proszę o to Moderatora.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości