Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programista przed czterdziestką. Czy warto?
02-18-2014, 10:14 PM
Programista przed czterdziestką. Czy warto?
Witam serdecznie.
Borykam się z takim problemem jak w tytule.
Czy mając 37 lat warto uczyć się jeszcze Javy by w tym wieku zostać programistą i jak wygląda sprawa z zatrudnieniem takiej osoby bez doświadczenia?
Czy są jakieś szanse i czy warto?
Dodam, że wiedze przyswajam dobrze i jestem w połowie nauki Javy/
Co Wy o tym wszystkim myślicie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-19-2014, 07:26 PM
RE: Programista przed czterdziestką. Czy warto?
Witam ponownie.
Bardzo proszę o wypowiedzenie się na w/w pytania.
Chyba każdy z Was ma jakieś zdanie na ten temat.

Będzie mi miło wiedzieć co inni myślą na ten temat.
03-18-2014, 07:35 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-18-2014 07:36 PM przez Jaek.)
Niestety nie wiem jakie są szanse zatrudnienia. Widzę tu dwie różne kwestie:
1- Czy w takim wieku można się nauczyć, a później pracować wydajnie w tym zawodzie? Niektórzy gadają, że na naukę nigdy nie jest za późno, ale, obiektywnie patrząc, to mózg nie rozwija się już w pewnym wieku tak szybko jak za młodu.
2- Jeśli się da, to czy pracodawca będzie mieć jakieś uprzedzenia do niemłodego wieku i małego doświadczenia.

Można zapytać czy masz jakieś doświadczenie lub wiedzę z programowania w ogóle, czy dopiero zacząłeś od zera? Połowa nauki Javy to znaczy w połowie jakiegoś kursu czy coś innego?
05-24-2014, 09:07 PM
Podejrzewam, że Szanownemu Autorowi chodziło o połowę kursu na javastart.pl (jeżeli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z tego błędu)

Jeżeli tak, to muszę Pana niestety rozczarować - jako iż (choć sam jestem dopiero początkującym Wojownikiem Javy) to jednak na javastart.pl to drobna część tego, co można pisać w Javie. Przerobienie tego nawet 3-7 razy od deski do deski nie zagwarantuje Panu tego, że będzie Pan w tym dobry, a jedynie będzie Pan znał podstawy, jednak to one są kluczowe do rozwijania się w tym fachu i do doskonalenia się. Znając podstawy może Pan się uczyć bardziej złożonych rzeczy z Javy oraz zacząć już powoli pisać proste programy i aplikacje pod Javę i Androida.

Jednak niestety również niewiele wiem na temat zatrudnienia i rynku pracy, zatem w tej materii Panu niewiele pomogę Sad

http://skay0.blog.pl/ - Mój Blog

http://www.youtube.com/channel/UCeryz4IUTuUpJgj8V6PNA9Q - Mój Kanał na YT

http://c.wrzuta.pl/wi17260/9812a4c0001781c151b3aed0/nitr0skay - Moja Sygnaturka
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości