Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie do forum i strony
01-18-2012, 01:20 AM
RE: Sugestie do forum i strony
Z tego co wiem pakiet biurowy OpenOffice jest napisany w Javie,
mam pytanie i propozycje odnośnie pisania wtyczek do tego pakietu. Jeżeli istnieje taka możliwość to jestem pewien że było by wiele osób zainteresowana tym tematem. W firmie w której pracuje używa się tylko Arkusza Kalkulacyjnego .ods .
Z doświadczenia wiem że przydało by się nieraz rozszerzyć możliwości arkusza o dodatkowe algorytmy np. określonego sortowania kolumn. Niestety, a przynajmniej ja mam z tym problem nie mogę w necie znaleźć na ten temat informacji.
Istnieje możliwość pisania makr w VBA, Python, BeanShell, JavaScript i tu niespodzianka nie w Javie Sad . Nie chce się uczyć innego języka programowania zwłaszcza że wykonywany zawód przeze mnie ma niewiele z tym wspólnego. Java wydaje mi się językiem bardzo czytelnym i intuicyjnym.
Pozdrawiam i gratuluje fajnej stronki i forum.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-18-2012, 08:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-18-2012 08:45 PM przez Sławek.)
VBA nie jest takie trudne, do pisania makr warto się nauczyć, bo później przydaje się np też w Accesie. O pisaniu wtyczek do OO nie mam najmniejszego pojęcia, więc sam bym się najpierw musiał nauczyć Wink
Co do wyglądu strony to niestety nie znalazłem nigdzie szablonu, który zapewniałby taką funkcjonalność jak obecny, czyli przede wszystkim dwie kolumny z łatwą regulacją szerokości no i ładny wygląd. Jeśli ktoś by znalazł ładny szablon (fajnie jakby był prosty, strona by się szybciej ładowała) do wordpressa, to chętnie się mu przyjrzę.
Na chwilę obecną sypiam po 3-4 godziny dziennie, więc to kolejna rzecz, która musi poczekać Smile Co do shoutboxa, musimy poprosić Karola, żeby się przyjrzał tematowi Smile
01-20-2012, 01:05 PM
Moglbys w sumie dac link do forum w topmenu + info o powstaniu forum na glownej. Na przyklad: http://ifotos.pl/zobacz/Screensho_rrreahe.png/

Pozdrawiam
01-20-2012, 01:30 PM
Witam
Dobry przykład, mi się podoba, mogłoby coś takiego zostać dołożone na stronie kursu. Shy

http://www.csharpprogramowanie.republika.pl/
01-20-2012, 06:08 PM
Ja też chciałbym dział pomoc bo sam jej potrzebuje.
01-21-2012, 01:29 PM
Cały dział Ogólnie o Javie możecie traktować jako pomoc Smile
01-21-2012, 03:19 PM
A ja jako ktoś kto pierwszy raz programuje chciałbym zobaczyć taki dział "Zadania":

Polegało by to na ty że bardziej zaawansowani użytkownicy wymyślali by różne zadania do różnych działów, o różnych stopniach trudności, gdyż, jak widać na stronie zadań nie ma przesadnie dużo, a w niektórych działach nie ma ich w ogóle.

Co wy na to?
01-21-2012, 03:43 PM
Witam
Można byłoby założyć taki dział. Sam mam problemy z wymyślaniem zadań, a w książkach też nie ma ich za dużo, przydałby się.Wink

http://www.csharpprogramowanie.republika.pl/
01-21-2012, 08:16 PM
A mi brakuje działu Java w praktyce: konkretne przykłady zastosowania o określonym stopniu złożoności prezentujące całą rozpiętość i mobilność tego języka programowania.

01-21-2012, 11:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-21-2012 11:11 PM przez Sławek.)
Mi też tego brakuje, nawet na stronie chciałem zrobić coś takiego, że każdy mógłby znaleźć tam gotowce kodu. Niestety ja nie jestem w stanie takiego czegoś rozwijać - nie mam po prostu czasu, a potrzebowałbym na to co najmniej z 5 godzin tygodniowo. Może po sesji na uczelni trochę czasu wygospodaruję w końcu na rozwój strony, jeżeli ktoś miałby ochotę podzielić się swoimi, nawet prostymi programikami (bo jak widać po wielu komentarzach niektórym by się przydało nawet odczytywanie różnych rzeczy z pliku) to ja nie widzę problemu, żeby takie coś wrzucać albo na forum, albo na stronkę (tak jak jest napisane na stronie głównej portalu, ja jestem otwarty na to, żeby znalazły się osoby, które będą go rozwijały razem ze mną).
W tym momencie przyszło mi też do głowy coś takiego, że byłby na stronie moderowany dział z gotowymi programami - każdy mógłby założyć sobie konto i publikować swoje artykuły, oczywiście z uwzględnieniem autorstwa - ktoś by to musiał tylko weryfikować.
Kolejna opcja - ja jestem w stanie dać każdemu możliwość założenia swojego dev bloga typu marian.javastart.pl, tylko też nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości