Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie do forum i strony
08-17-2012, 12:06 PM
RE: Sugestie do forum i strony
Witam,
mam 2 pomysły, może nie jakieś przełomowe, ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie co wy na to.
Zaczęliście tworzyć poradniki dotyczące programowania na Androida (trochę późno, ale zawsze) i zastanawiam się, czy faktycznie jest sens, żebyście wprowadzali podstawy... Tutoriali po polsku typu "jak zacząć programowanie na Androida" jest moim zdaniem wystarczająco dużo. Natomiast myślę, że większą popularność zdobyłyby poradniki na temat AndEngine (nie ma jeszcze żadnego po polsku (przynajmniej nie wiem nic o nich), mimo że to najpopularniejszy silnik na androida).
Druga moja sugestia dotyczy poradników na stronę javastart. Widziałem kiedyś na jakiejś stronie anglojęzycznej, że autorzy strony stworzyli tak zwaną "poczekalnię" dla tutoriali tworzonych przez amatorów. To znaczy: strona udostępnia narzędzie online, dzięki któremu można napisać poradnik, ten po napisaniu trafia do poczekalni, gdzie znowu jest poddawany ocenie innych użytkowników. Jeśli się nadaje, trafia na stronę główną serwisu. Tam to się sprawdziło, może i dobrym pomysłem bylo by spróbować tutaj.
Możliwe, że sprawa była poruszana, jestem tu od niedawna. Chciałbym usłyszeć co o tym sądzicie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-17-2012, 09:08 PM
(08-17-2012 12:06 PM)St4rKiller070 napisał(a):  ...
Zaczęliście tworzyć poradniki dotyczące programowania na Androida (trochę późno, ale zawsze) i zastanawiam się, czy faktycznie jest sens, żebyście wprowadzali podstawy... Tutoriali po polsku typu "jak zacząć programowanie na Androida" jest moim zdaniem wystarczająco dużo. Natomiast myślę, że większą popularność zdobyłyby poradniki na temat AndEngine (nie ma jeszcze żadnego po polsku (przynajmniej nie wiem nic o nich), mimo że to najpopularniejszy silnik na androida).
...
Pomimo, że poradników tego typu jest wg. Ciebie dużo, to nie podałeś żadnego, który byłby dobry, dlatego też sądzę, że zrobienie kolejnego, który ustrzeże się błędów poprzednich poradników będzie dobrym pomysłem, co też nie wyklucza tworzenia też sekcji o AndEngine.

1# Kod formatujemy przed wrzuceniem na forum. Po prostu wklejamy go do Eclispe i używamy kombinacji CTRL+A, a później CTRL+SHIFT+F.
2# Kod wklejamy w znaczniku [code][/code]
08-17-2012, 09:39 PM
Kilka poradników o Androidzie i w PL i za granicą na pewno się znajdzie - podobnie jak i z Javą. Ja osobiście znam podstawy Androida, ostatnio na niego pisałem 3 miesiące temu, a o AndEngine w życiu nie słyszałem, więc nie czuję się kompetentny, żeby o tym pisać - Marcin może już inaczej Smile
Kurs generalnie z założenia był i jest tworzony z myślą o osobach, które chcą się nauczyć czegoś od podstaw (choć teraz wolę pisać o ciekawostkach, niż o podstawowych algorytmach, bo jest to po prostu dla mnie przyjemniejsze Smile ) - co do poczekalni bardzo dobry pomysł, dlatego chciałem stworzyć też system blogów - problemem jest hosting, który nie ogarnie dużej liczby blogów. Twoje rozwiązanie wydaje się w tym przypadku jedynym jakie pozostanie i na pewno za jakiś czas, mam nadzieję do końca sierpnia coś takiego uda się wdrożyć.
09-12-2012, 04:23 PM
siedzę na tej stronie już drugi dzień i chociaż nie znam się na programowaniu to wydaje mi się że informacji o programowaniu w języku java jest trochę za mało
09-12-2012, 10:05 PM
Wiesz, generalnie to pisać o Javie można prawie bez końca, tylko trzeba mieć 2 godziny, żeby stworzyć kolejny tekst i to jest ból.
09-13-2012, 01:34 AM
ale jednak można by było coś więcej napisać o ile będzie strona rozbudowywana.
09-16-2012, 01:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-16-2012 01:58 PM przez Sławek.)
Tak jak pisałem - stworzenie artykułu to minimum 2 godziny, jeśli dochodzi do tego jakiś kod to zazwyczaj też godzina, lub dwie dodatkowo, wcześniej wymyślałem jeszcze zadania. Kurs tworzyłem, gdy nie pracowałem - teraz pracuję, w październiku znowu dochodzą studia - także chętnie coś napiszę, ale mam na głowie tyle rzeczy, że kurs po prostu musi poczekać - daję opcję pisania i podpisania się pod swoimi artykułami każdemu - jak widać chętnych nie ma zbyt wielu.
09-17-2012, 03:08 PM
To skoro inni mogą pisać artykuły i podpisywać się pod nimi, to proszę wysłać grupowe ogłoszenie że potrzebne są osoby do rozbudowy strony i tworzenia nowych artykułów na temat języka java. Ja niestety w tej sprawie nie mogę pomóc bo jestem w tym ZIELONY i dopiero się uczę.
10-08-2012, 01:00 PM
(09-17-2012 03:08 PM)kometa2012 napisał(a):  To skoro inni mogą pisać artykuły i podpisywać się pod nimi, to proszę wysłać grupowe ogłoszenie że potrzebne są osoby do rozbudowy strony i tworzenia nowych artykułów na temat języka java. Ja niestety w tej sprawie nie mogę pomóc bo jestem w tym ZIELONY i dopiero się uczę.

Skoro się uczysz to nie poprawiaj wszytskich. Masz napisane że osoby chętne mogą się zgłaszać.
11-14-2012, 06:21 PM
Jakiś dział z Kursami by się przydał, różnego rodzaju
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości