Forum zamknięte. Zapraszamy do grupy na Facebooku
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Swing czy FX - Raspberry Pi i aplikacje graficzne bez uruchamiania trybu graficznego
11-02-2014, 10:10 PM
Swing czy FX - Raspberry Pi i aplikacje graficzne bez uruchamiania trybu graficznego
Witam.

Przymierzam się do zakupu Rapsberry Pi, który ma być kontrolerem różnych urządzeń w moim domu, oraz moją stacją informacji.
Program, który ma wyświetlać mi dane informacje chciałbym napisać w Javie, ponieważ mi w tym języku najłatwiej się pisze. Rozplanowałem to tak:
Podczas uruchamiania Malinki (Rapsbiana na Malince) ma się uruchomić mój program w trybie graficznym (a malina ma być w trybie tekstowym). Wiem, że da się tak zrobić - widziałem masę filmików na ten temat. Problem w tym, że programiki z tych filmików były napisane w JavaFX, ale nie wiem, w jaki sposób mam to zainstalować ;/ Spróbowałem więc postawić sb na VirtualBoxie Debiana (w końcu to Raspbian, tylko x86 Wink ) i tam uruchomić programik napisany w Swingu (trzy przyciski), ale sypie błędami ;< Więc.. Jak mam to zrobić? Wink

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 10:14 PM
RE: Swing czy FX - Raspberry Pi i aplikacje graficzne bez uruchamiania trybu graficznego
Do swinga powinno wystarczyć Ci zwykłe JDK. Z tego co się orientuję to do JavaFX jest tak samo. A jakie Ci te błędy sypie?

GG: 2802571
11-02-2014, 10:15 PM
RE: Swing czy FX - Raspberry Pi i aplikacje graficzne bez uruchamiania trybu graficznego
W tym problem, że błędów nie mam jak odczytać, ponieważ wyświetla się tryb graficzny w 800x680 i mi tylko niepotrzebny fragment pokazuje ;C I ten.. JDK mam zainstalować jakoś z sudo apt-get, czy ściągnąć skądś?

Pozdrawiam.
11-02-2014, 10:22 PM
Sprawdź
Kod:
javac -version
jak nic nie zwraca to spróbuj
Kod:
sudo apt-get install openjdk

11-02-2014, 10:25 PM
javac to mam.. Jakoś muszę ten programik kompilować na *.class.. a sudo apt-get install openjdk zwraca, że nie odnaleziono pakietu :/ Tylko dlaczego...
11-02-2014, 10:52 PM
Pewnie nie masz repo z openjdk podpiętego. Tak do .class

11-03-2014, 12:31 AM
Jak mam podpiąć repo? Zaczynam dopiero zabawę z linuxem Wink I ten.. Grzebałem coś i dodałem repo z Ubuntu i może dlatego nie chce mi znaleźć.. Pomożesz? ;3
11-03-2014, 05:17 PM
A spróbuj jeszcze komend:
Kod:
sudo apt-get install openjdk-7-jre
Kod:
sudo apt-get install openjdk-7-jdk

11-03-2014, 07:06 PM
Oby dwa pakiety zostały zainstalowane, jednak podczas próby uruchomienia programu bez użycia trybu graficznego Debiana ponownie wywala błędy, których widoczny jest tylko wycinek, który nic nie wskaże :/ Tu próbowałem z programem w Swingu, teraz zobaczę JavaFX Wink
11-03-2014, 07:09 PM
Bez treści błędu, ciężko będzie pomóc. Ale błąd Ci wywala w trybie tekstowym jak próbujesz uruchomić ten swój program czy pokazuje C jakiś interfejs graficzny z błędem?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości