Forum Java - kurs programowania JavaStart

Pełna wersja: Zapis i odczyt plików
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam taki problem bo jak wpisuje wszystko tak jak w poradniku i jak zatwierdzam po komendzie
C:\Program Files\Java>javac Hello.java to wyskakuje mi taki error nie wiem dlaczego

Hello.java:1: error: error while writing Hello: Hello.class public class Hello{
1 error

Jestem pewien że wszystko zrobiłem dobrze i nie wiem dlaczego mi to nie działa proszę o jak najszybszą pomoc

Dziękuje
Tak jak odpisałem na maila - spróbuj wrzucić plik do folderu innego niż Program Files, bo prawdopodobnie nie ma uprawnień do utworzenia pliku Hello.class
Mam pytanie co do zadania do samodzielnego wykonania - jaki mechanizm sprawia, że po poprawnym odczycie wpisanego imienia z pliku i wyrzuceniu go printem plik imie.txt pozostaje pusty?
Witam,
mam drobne pytanie odnośnie odczytu plików. Mianowicie czy istnieje możliwość sprawdzenie ile posiada linii otwarty plik? Próbowałem szukać pod adresami http://docs.oracle.com/javase/1.5.0/docs.../File.html oraz http://docs.oracle.com/javase/1.5.0/docs...nner.html. Jednak nie udało znaleźć mi się żadnej metody(możliwe, że ją po prostu przeoczyłem) która by zwróciła mi interesującą mnie wartość.
Możesz użyć klasy LineNumberReader. Metoda getLineNumber() zwróci Ci numer aktualnie używanego wiersza.
A oto mój kawałek kodu zapisujący konkretną ilość wierszy podanych przez użytkownika i odczytujących treść zapisanych wierszy w pliku.

Kod PHP:
import java.io.File;
import java.io.FileNotFoundException;
import java.util.Scanner;
import java.io.PrintWriter;

public class 
RozneTesty {
    public static 
void main(String[] argsthrows FileNotFoundException {

PrintWriter zapis = new PrintWriter("Test2.txt");

System.out.print("Podaj ilość wierszy: ");

Scanner input = new Scanner(System.in);

int iloscWierszy input.nextInt();

for (
int i=0i<=iloscWierszyi++){

zapis.println("Zapisany wiersz nr " i);
        }

zapis.close();

Scanner odczyt = new Scanner(new File("Test2.txt"));
        while (
odczyt.hasNextLine()) //Pętla wyświetlająca linijki pliku txt dopóki nie dojdzie do końca.

{  

System.out.println(odczyt.nextLine());
        }

odczyt.close();
    }

Witam, czy istnieje jakiś szybki sposób na modyfikację poniższego kodu w taki sposób, aby zapisywał plik z rozszerzeniem np. *.txt? (obecnie zapisuje jako plik *.bin). Z góry dzięki za podpowiedź!
import java.io.File;
import java.io.FileNotFoundException;
import java.io.PrintWriter;
import java.util.Scanner;

public class Zapisy {

public static void main(String[] args) throws FileNotFoundException {

System.out.println("Podaj nazwę pliku : ");
	Scanner zczytaj=new Scanner(System.in);
	String nazwa=zczytaj.nextLine();

System.out.println("Podaj treść pliku tekstowego : ");
	Scanner zczytajtr=new Scanner(System.in);
	String tresc=zczytaj.nextLine();

PrintWriter zapis=new PrintWriter(nazwa);
	zapis.println(tresc);

zapis.close();

}

}
(04-03-2014 04:51 PM)Kio_8ka napisał(a): [ -> ]Witam, czy istnieje jakiś szybki sposób na modyfikację poniższego kodu w taki sposób, aby zapisywał plik z rozszerzeniem np. *.txt? (obecnie zapisuje jako plik *.bin). Z góry dzięki za podpowiedź!

import java.io.File;
import java.io.FileNotFoundException;
import java.io.PrintWriter;
import java.util.Scanner;

public class Zapisy {

public static void main(String[] args) throws FileNotFoundException {

System.out.println("Podaj nazwę pliku : ");
Scanner zczytaj=new Scanner(System.in);
String nazwa=zczytaj.nextLine();

System.out.println("Podaj treść pliku tekstowego : ");
Scanner zczytajtr=new Scanner(System.in);
String tresc=zczytaj.nextLine();

PrintWriter zapis=new PrintWriter(nazwa);
zapis.println(tresc);

zapis.close();

}

}

Ten kod zapisuje plik jako zwykły tekst tylko, że nazwa zapisywanego pliku nie ma końcówki .txt chyba, że użytkownik podając nazwę pliku wpisze ją razem z końcówką .txt.
Proponuję zmienić linię w której podajesz nazwę pliku do zapisania na:
Kod PHP:
PrintWriter zapis=new PrintWriter(nazwa+".txt"); 
witam chciałem założyć nowy wątek ale nie mogłem "brak uprawnień do przeglądania tej strony"

chciałem zapytać jak można zapisywać do pliku następne linijki a nie nadpisywać ich jak podczas używania funkcji PrintWriter . prosił bym o pokazanie na kodzie tej funkcji, ponieważ wcześniej w dokumentacji javy znalazłem funkcję FileWriter ale cały czas sypało błędami proszę o pomoc.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie