Forum Java - kurs programowania JavaStart
Sugestie do forum i strony - Wersja do druku

+- Forum Java - kurs programowania JavaStart (http://forum.javastart.pl)
+-- Dział: Organizacyjne (/Forum-Organizacyjne)
+--- Dział: Zasady forum i wasze sugestie (/Forum-Zasady-forum-i-wasze-sugestie)
+--- Wątek: Sugestie do forum i strony (/Thread-Sugestie-do-forum-i-strony)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Sugestie do forum i strony - Sławek - 12-26-2011 09:29 PM

Ponieważ zarówno strona jak i forum JavaStart tworzone są głównie z myślą o użytkownikach, to chętnie przyjrzymy się wszystkim waszym sugestiom i przemyślimy ich wprowadzenie.
W tym miejscu możecie więc podzielić się waszymi opiniami.


RE: Sugestie do forum i strony - Lukis92 - 01-04-2012 11:48 AM

Proponuję działy:
Algorytmy(bez nich ani rusz w javie);
Wasze programy(dla tych, którzy chcą się pochwalić swoimi osiągnięciami);
Dział z innym językiem programowanie(C++, C# itp.);
JavaTarg(płatne zlecenia);
HyderPark(rozmowy na różne tematy);


RE: Sugestie do forum i strony - Witek - 01-04-2012 01:20 PM

Witam
Zgadzam się z sugestią Lukisa92 co do proponowanych działów, ale z jedną drobną korektą, a mianowicie chodzi o dział z innymi językami programowania, ja w tym dziale umieściłbym inne platformy Javy, czyli JEE oraz JME i wówczas byłoby wszystko w jednym miejscu. Jak popatrzymy na oferty od pracodawców to zauważymy wymaganą znajomość Javy/JEE , oraz mógłby powstać podobny kurs dotyczący zagadnień związanych z platformą JEE(to byłoby super). Reszta proponowanych działów może pozostać bez zmian. Takie jest moje zdanie.
Rolleyes


RE: Sugestie do forum i strony - Sławek - 01-05-2012 11:53 PM

Dzięki za sugestie, pomysł z dodatkowymi działami fajny. Co do Javy EE to miał powstać na JavaStart oddzielny dział temu zagadnieniu poświęcony, podobnie jak Androidowi, na razie jednak brak czasu, może w wakacje, chyba, że znajdę jakiegoś chętnego do dzielenia się wiedzą tak jak znalazł się Karol do pomocy przy forum Smile


RE: Sugestie do forum i strony - Witek - 01-06-2012 01:39 PM

Witam
Właśnie o taki oddzielny kurs mi chodzi. Zdaje sobie sprawę, że przygotowanie takiego kursu musi potrwać. Co do JEE to jak na razie nie miałem styczności. Na studiach mieliśmy tylko ME(tak ogólnie i to wszystko jeśli chodzi o Javę, dlatego też mam zainstalowaną wersję pulsar). Nie wiem jak inni, ale ja chciałbym pójść w kierunku EE, a ale to jeszcze daleka droga, moja wiedza na temat SE jest jeszcze bardzo mała, powiem wręcz, że znikoma choć od dłuższego już czasu poświęcam na nią każdą wolną chwilę(a ich jest dość mało) i tak już od końca 2008r., jak na razie to w miarę rozumie programowanie na konsolę o ile mogę tak to nazwać. Co do programowania tzw. okienkowego nie bardzo mi to jeszcze wychodzi. Undecided


RE: Sugestie do forum i strony - MeatBoy - 01-17-2012 12:53 PM

Co sądzicie o tym, żeby zrobić na dole forum Shoutbox?


RE: Sugestie do forum i strony - Python - 01-17-2012 01:44 PM

@up Dobry pomysł

W kilku miejscach kursu wspomniałeś że będzie osobna lekcja poświęcona modyfikatorom dostępu. I albo ja jestem nieuważny, albo tej lekcji niestety nie ma ;/ I stąd moje pytanie, czy takowa się pojawi w czasie najbliższym?

Na forum brak mi działu pomoc. Widzę że ludzie pytają się o różne rzeczy w komentarzach, ale generalnie od tego powinno być forum. I oczywiście wątek najczęściej zadawane pytania Wink


RE: Sugestie do forum i strony - Witek - 01-17-2012 01:59 PM

Witam
Dokładnie powinien na forum powstać taki dział „ Pomoc”, w tej chwili na kursie jest już dość dużo takich komentarzy . Co do lekcji o modyfikatorach dostępu to też nie znalazłem.


RE: Sugestie do forum i strony - Sławek - 01-17-2012 08:27 PM

No niestety komentarzy na stronie jest za dużo i zdaję sobie z tego sprawę, że wszystko się za długo ładuje. Szczerze nie mam pomysłu jak to ograć, żeby ludzie z problemami do zadań przychodzili na forum, a nie wklejali tasiemce do komentarzy.
Jakieś pomysły w tym względzie?


RE: Sugestie do forum i strony - tajrok - 01-17-2012 11:41 PM

Witam wszystkich forumowiczow.

Sławek, po pierwsze daj na gorze strony - pomiedzy menu a trescia - wielkie, odbiegajace od designu strony info o powstaniu forum - "Masz problem z java? Zapytaj na forum! Kliknij".

Reply i quote czasami przyslanai tekst w komentarzach, moglbys to przeniesc na gorna belke komentarza.

Design strony mimo, ze ladny, to jednak jest malo wygodny, jesli chodzi o czytanie komentarzy.

A tak poza tym, to gratuluje stronySmile
Narazie niech forum troche sie rozkreci, wtedy bedzie mozna pozbierac info z ciekawszych wontkow i stworzyc z tego jakas calosc - kolejne artykuly.

Pozdrawiam i lece sie przywitac w odpowiednim miejscuSmile

PS: Widze, ze pozakladales osobne tematy dla niektorych artykulow na forum - dobry pomysl. Moglbys to podlinkowac obustronnie.

PS: Shoutbox to swietny pomysl.